Máme chuť a silu sa neustále zlepšovať

TESLUX je česko-slovenský výrobca a dodávateľ LED osvetlenia, ktorý pôsobí na trhu 7 rokov. Od začiatku sa venoval obchodu s LED svetelnými zdrojmi a svietidlami. Najskôr išlo len o predaj prostredníctvom e-shopu a maloobchodných predajní.

Postupom času začal prevládať veľkoobchod a v r. 2012 bolo rozhodnuté o zrušení internetového predaja. Firma sa stále viac zameriavala na vývoj a výrobu vlastných LED svietidiel. Všetky produkty boli vyrábané v Číne, v Českej republike sa vykonávali iba drobné technické úpravy podľa požiadavky zákazníka. Na vývoji od začiatku spolupracujeme s Fudan univerzitou v Šanghaji.

Výsledkom spolupráce je modulárny systém priemyselných svietidiel TPR s jedinečnou optikou a množstvom možných výkonnostných variantov. V r. 2013 sme dokončili vývoj vlastného prachotesného svietidla TIL, ktoré je doposiaľ našim predajným bestsellerom.

Sortiment sa neustále rozširoval a v roku 2015 bolo rozhodnuté o vývoji úplne nového svietidla COBRA pre verejné osvetlenie. Z dôvodu životnosti a kvality bola zvolená konštrukcia z tlakovo odlievanej zliatiny hliníka, pre ktorú museli byť vyrobené špeciálne formy. V súčasnosti tento typ svietidla zostavujeme v ČR a sme tak schopní skôr vyhovieť požiadavkám zákazníkov.

Naša obchodná činnosť sa i naďalej rozširovala, pričom v dnešnej dobe realizujeme veľa projektov na mieru, od návrhu až po konečnú realizáciu. Pri svojej práci využívame aj metódu EPC (Energy Performance Contracting), ktorá predstavuje komplexné riešenie pre energetickú a prevádzkovú efektívnosť budov s garantovaným výsledkom. Modernizácia osvetlenia sa tak realizuje bez vstupných investícií. Vo všetkých našich LED svietidlách používame kvalitné materiály (diódy, drivery …) od renomovaných firiem Samsung, Philips, Tridonic, Osram.

V marci 2016 sme v rámci rozvíjajúcej sa česko-slovensko-čínskej spolupráce prepojili Fudan univerzitu s Mendelovou univerzitou v Brne, ktoré momentálne spolupracujú na vývoji a testovaní nášho LED svietidla GROW, ktoré bude používané pre pestovanie plodín v skleníkoch.

Snažíme sa neustále prichádzať na trh s novými produktami, prípadne ich technickými inováciami a pripravujeme rozšírenie výroby LED svietidiel priamo v Českej republike, čím naštartujeme novú etapu vývoja našej spoločnosti.

Ing. Erik Kurák
konateľ spoločnosti