LED T8 tube up to 170 lm/W - 10pcs
91,00 € – 271,00 €Price range: 91,00 € through 271,00 €
WITHOUT VAT
The price is for 10 pieces of T8 tubes
The energy-saving LED tube replaces the classic fluorescent tube. The T8 LED tube features a high luminous flux of up to 170 lm/W and can save 80% of electricity.
The body of this LED tube is aluminum + contains a PC cover, allowing the fastest heat dissipation from the heat sink to the surroundings. High-quality LED chips provide reliable, flicker-free operation.
The LED tube has a very long lifetime of up to 50000 h compared to a classic fluorescent tube. Thanks to this, it will save you a large amount of electricity and thus money over its lifetime.
The warranty is twice as long as competing products – 60 months.
It can be used in workrooms, offices, exercise rooms, as well as bathrooms, production areas, etc.
Accessories:
| Výkon | 9 W, 14 W, 18 W, 25 W |
|---|
| Farba svetla | 3000 K, 4000 K, 6000 K |
|---|
| Svetelný tok | (9 W) (14 W) (18 W) (25 W) |
|---|
| Rozmery | 600 × 29 × 29 mm (9 W) 900 × 29 × 29 mm (14 W) 1200 × 29 × 29 mm (18 W) 1500 × 29 × 29 mm (25 W) |
|---|
| Hmotnosť | 200 g |
|---|
| Ďalšie parametre |
|---|
| Pätica | G13 |
|---|
| Vyžarovací úhol | 320° |
|---|
| LED chip | SMD2835 |
|---|
| Stupeň krytia | IP20 |
|---|
| Účinník | >0.90 |
|---|
| Napájanie | AC 220 - 240 V, 50 - 60 Hz |
|---|
| Index podania farieb CRI | >=80 |
|---|
| Oslnenie UGR | <17 - <22 |
|---|
| Stmievateľné | No |
|---|
| Životnosť | 50000 h |
|---|
| Záruka | 60 m |
|---|
| Prevádzková teplota | -20°C - +50°C |
|---|
| pa_farba-svetla | 114, 116, 120 |
|---|
| pa_svetelny-tok | 142, 145, 151 |
|---|
| pa_umistenie | 156 |
|---|
| pa_vodeodolnost | 86 |
|---|
| pa_stmievatelnost | 130 |